Az előadást a Stúdió K. Színházban mutattuk be 2015. november 29-én, azóta a Stúdió K-ban és budapesti illetve vidéki gyermekotthonokban és gyerekvédelmi intézményekben játsszuk.
Az előadás és a hozzá kapcsolódó feldolgozó program elsősorban a prostituálttá válás és emberkereskedelem veszélyének kitett fiatalok lehetőségeit, és az áldozattá válás folyamatát vizsgálja egy történeten keresztül, amiben valós és mesei elemek keverednek. A történet két lányról szól, akiknek hányatott gyerekkora egy gyerekotthonba vezet, majd egy futtató karjaiba. Egyiküket, Kittyt szerelemmel kecsegtetve behálózza egy férfi, Márió, aki utána prostituálja a fiatal lányt. Kitty pedig, Mariótól kényszerítve visszamegy a gyerekotthonba régi barátnőjéért, Sunnyért. Hazugságokkal és ígéretekkel felcsábítja Sunnyt Budapestre, ahol találkoznak Márióval, aki majd mind a két lányt viszi ki Hollandiába. Az előadásban érintett témák: a szeretet – szeretetlenség (kitől, hogyan tanulunk szeretni?) sorsformáló ereje, a pénz és az anyagi javak (gazdagság-szegénység) sorsformáló ereje, a bizalom (kiben bízzunk), a kiszolgáltatottság, a gyermekotthonos lét, a felnőtt tanúk, jóakarók szerepe.
Évente Magyarországon 36.000 áldozata van az emberkereskedelemnek, aminek jelentős része a prostitúció áldozatává vált fiatalok száma. Az áldozatok kb.70 százaléka gyermekotthonokból kerül ki, de sokan vannak, akiket a szűk környezete vagy a családja ad el. Minden esetben jellemző a kilátástalan nyomor, és a korai, szeretetteli és megtartó kapcsolat hiánya és az erőszak korai megjelenése az áldozat életében. Sokan egészen korán válnak abúzus áldozatává, még serdülőkoruk előtt. Az előadás elsődleges célja a prevenció, a folyamat és jellemzőinek a fiatalok és a nevelők számára átélhető ábrázolása, és figyelmük, éberségük felkeltése. Munkánkba sokat beépítettünk a nevelőktől és gyerekektől szerzett információkból és az otthonban szerzett élményeinkből. Az előadás másik célja ugyanakkor a társadalmi érzékenyítés, amit a problémában nem (elsődlegesen, közelről) érintett közönség esetében nagyon fontosnak tartunk.
K. V. Társulat, Névtelen Utak Alapítvány
Gyermek és Ifjúsági Színházi Szemle versenyelőadása 2017-ben a Marczibányi téri Művelődési Házban
A 2021. év Társadalmi Innovációja oklevél - Emberi Erőforrások Minisztériuma
Hogyan értékeled a programot? Oszd meg a tapasztalataidat!