Lázár Ervin meséi segítségével azt a kérdést próbáljuk körüljárni, hogyan hat ránk, amit mások gondol(hat)nak rólunk?
Az előadást megelőző játék egy olyan fiúról szól, aki szinte mindig egy kapucnis pulcsit visel. Mire lehet jó a kapucni, miért lehet ez a kedvenc ruhadarab? Egyetlen tárgy segítségével mutatunk meg érzelmeket, még az is lehet, hogy bábozni kezdünk.
Az előadást követő foglalkozás középpontjában a mese főhőse áll. Miért gondolja magáról ez a fiú, hogy csúnya? Hogyan hat ez rá? Egyáltalán: mit jelent a csúnyaság? A játék során új jelenet is születik, és előkerül a looper…
(Mivel szeretjük a színházi titkokat, itt most nem árulunk el mindent: de azt megígérjük, hogy a foglalkozás végén három titokra biztosan fény derül.)
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Nemzeti Kulturális Alap
InSite Drama
Az előadás elnyerte a VI. Kaposvári Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Színházi ASSITEJ Biennálén a legjobb gyerekelőadásnak járó Üveghegy-díjat, a zsűri pedig Gimesi Dórát A Hétfejű Tündér mellett a Hamupipőke izgalmas adaptációjáért, valamint a Szemenszedett mese szellemes szövegű, önálló darabjáért a legjobb dramaturgnak járó Békés Pál-díjban részesítette.
Az előadás 2014-ben a bangkoki Harmony World Puppet Carnivalon elnyerte a legjobb látvány díját.
Az előadás 2015-ben a kragujeváci Arany Szikra Fesztiválon elnyerte a legjobb rendezés, látvány, zene, előadás és színészi munka díját.
Hogyan értékeled a programot? Oszd meg a tapasztalataidat!