Az alábbi információk elsősorban a pedagógusok tájékoztatását szolgálják; a diákok számára csökkenthetik a foglalkozás nyújtotta élményt.
A program kereteinek, fókuszának átbeszélése után bemelegítő gyakorlatként bogozódással indul a program (ami azonban kapcsolódik a program témájához és a színházi részek jelnyelvéhez is). Ezt követően négy színész-drámatanár hozzákapcsolja magát a plafonról lelógó négy színes szalaghoz, és a résztvevők segítségével a négy szalagból nagy csomót hoznak létre. A programvezető felszólítja őket, hogy bogozzák ki magukat egy perc alatt úgy, hogy egymást irányítják. A kaotikus próbálkozás színházi jelenetbe fordul át: az egyik szereplő leoldja magát a csomóról, a többiek beszélgetéséből megtudjuk, hogy kórházban, „gépen van”. Rövid fejtés után hosszabb színházi jelenetsor következik: megismerünk egy családot, ahol az apa jól kereső munkamániás elsővezető, az anya a szépség- és wellness ipar függője, a nagyobbik lány bulimiás, a fiatalabb fiú pedig játékfüggő és felmerül a kezdődő drogfüggőség gyanúja. A család történetét időben visszafelé haladva ismerjük meg: milyen lépéseken át halad az az elidegenedés, ami végül a nagylány tragédiájához vezet. A jelenetsort hosszabb fejtés követi, ahol elhangzik néhány információ a bulimiáról is. A szünet előtti utolsó játékban a családtagok és a nagylány viszonyát jeleníthetik meg a résztvevők olyan képekben vagy mozdulatokban, ahol a nagylányt egy összegubancolt szalag szimbolizálja. A szünet után három kiscsoportban az apát, az anyát és a 4 út kérdezhetik a résztvevők forgószínpad rendszerben. Minden kiscsoport kb. 8 percet tölt minden szereplővel. Ezt követően a teljes csoport kérdezheti a kórházban fekvő nagylányt, aki a terem közepén a szalagokba gabalyodva válaszol. Újra három kiscsoportra bomlik az osztály, és minden kiscsoport levelet ír a kórházban fekvő lánynak az osztálytársak nevében. A leveleket felolvassák, és ezek hatására a nagylány a csomóból némiképp kigabalyodik. A záró játék egy őrjáték, aminek során a résztvevők mobiljaikat szerezhetik vissza, amit még a program elején be kellett tenniük egy kosárba, cserébe olyan cetliket hagynak az őrnél, amire egy-egy függőséget írtak fel.
A társulat a programot 2013/2014. évadtól megváltozott tartalommal játssza!
Kockázatos, veszélyes viselkedések, függések okainak, elkerülésének, élethelyzetek megoldási lehetőségeinek bemutatása. Személyes felelősség tudatosítása, a szülő, a család, a környezet szerepének bemutatása a függőségek megelőzésében.
Hogyan értékeled a programot? Oszd meg a tapasztalataidat!